Wynajem auta z OC sprawcy

Wynajem auto z OC sprawcy Lublin

Czy słyszałeś już o popularnym ostatnio temacie motoryzacyjnym, jakim niewątpliwie jest wynajem auta z OC sprawcy? I nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o dużych miastach, jakimi są Lublin, Warszawa czy chociażby Rzeszów. Taka możliwość istnieje bowiem wszędzie, w każdym miejscu w Polsce. O co jednak dokładnie chodzi?

Auto z OC – ważne informacje

Otóż wynajem samochodów z oc sprawcy wiąże się oczywiście w pierwszej kolejności ze stłuczką, wypadkiem czy kolizją drogową, w której muszą uczestniczyć minimum dwa samochody. Poszkodowany oraz sprawca kolizji. W takiej sytuacji poszkodowany może wynająć lub wypożyczyć samochód z wypożyczali obarczając kosztami firmę ubezpieczeniową sprawcy wypadku.

Wynajem auta z OC sprawcy

Nie jest to jednak do końca takie proste w wykonaniu, ponieważ firmy ubezpieczeniowe bronią się przed tym rękami oraz nogami, aby nie płacić za wypożyczenie aut. Od niedawna jednak bardzo wiele się zmieniło, ponieważ sądy zaczynają orzekać na rzecz poszkodowanych tłumacząc wszystko to faktem, iż samochód w każdym domu to standard oraz, że komunikacja miejska nie może wszystkiego zastąpić. Wiele osób przewozi osoby chore czy kaleki, a nawet dzieci do szkoły czy oczywiście musi samochodami dojeżdżać do pracy. Auto to podstawa. I o ile do niedawna firmy ubezpieczeniowe chciały wypłacać pieniądze za wypożyczenie samochodu tylko osobom, które używały auta do celów prowadzenia działalności gospodarczej to teraz się to zmienia i wynajem samochodów z oc sprawcy staje się coraz popularniejszą formą możliwości użytkowania i korzystania z samochodu, dopóki własny samochód nie wróci z naprawy, bądź dopóki ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy na zakup nowego auta. Należy jednak pamiętać, że wynajem auta zastępczego z oc sprawcy musi być zrobiony z głową i muszą być zachowane różne warunki, jak chociażby ten, że pożyczane auto musi być podobnej klasy, jak samochód, który uległ zniszczeniu.